PROFESYONEL
                          HAŞERE KONTROL SERVİSİ
   
 
 ANA SAYFA  |                               HAŞERE VE KEMİRGEN SORUNLARINIZ İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ

   TEL: (0212) 281 21 41

 

  SORUNLARINIZ

Haşere Türleri
Kemirgen Türleri
Haşereler Üreme Mevsimleri
   
 
ÇÖZÜMLERİMİZ
Haşere İlaçlama
Kemirgen Mücadelesi
JEL İLAÇLAMA
HACCP Haşere Kontrol Proğramı
 

HİZMETLERİMİZ

Ticari Hİzmetler
Konut Hizmetleri
Bahçe İlaçlama
Haşere kontrol Eğitimi
 
PROSER
Firma Profili
Şubelerimiz
İletişim

E-MAİL

 

    Fare Kontrol İstasyonlarıÇevre Sağlığı İlaçlarıUltraviyole Haşere KovucularSık SorulanlarÜcretsiz Keşif Ve Raporlama

   
 

 TAHTA KURUSU

Biyolojisi

Erişkin tahtakurusu oval, yassı, çok ayaklı 2 - 5mm boyunda, pas kırmızısı rengindedir. Ezilince pis kokar ve kan çıkar. Erginleri hiç beslenmeden 550 gün yaşayabilirler.

Tahta kurusu Kümeler halinde 200 civarında yumurtayı yapıştırarak çatlaklara bırakırlar evlerde insanın yaşadığı yatak odaları, çekyat, dolap içleri, karyola yatak kenarları, duvar delikleri ve tahta aksam ayrıkları ile yatakhaneler gibi yerlere yuvalanırlar insanları ısırıp ağırlığının 5 –6 katı kan emerler, emdiği yer şişer ve çiban gibi kızarır. Özellikle geceleri aktiftir, insana uykuda hemen hücum eder, evden eve eşya ile yayılır. Pasteurella pestis, allerjik reaksiyonlar M.Leprae, Bacillus anthracis, B.Recurrentin gibi bir çok hastalığı bulaştırırlar.

 Kontrol Önlemleri
 

Tahta kursu için Ferdi mücadele çok zordur. Başarılı olmaz, profesyonel uygulayıcı için kolaydır. Barındığı ve ürediği yerler dikkatle ilaçlanırsa kolayca yok edilir. Karyolaya, çekyata, dolaplara, duvarlara, koltuklara komple kalıcı etkili ilaçı yeterli dozda atmak gerekir. Kısmi ve ferdi mücadele başarılı olmaz .Kalıcı(Reziduel),Yuvasından çıkarıcı(Flash auth), etkiye sahip ilaçlarla mücadele edilir.

 Tahta kurusu mücadelesinde öncelikle, profesyonel uygulayıcı firmalar tarafından, böcekleri saklandıkları yerlerden çıkarıcı , kalıcı ve uzun etkili ilaçlar ile uygulamaları yapılmalıdır.Kesin çözüm için profesyonel firmaya müracaat etmek ,hem zaman kaybını, hemde daha ekonomik olarak sorundan kurtulmanızı sağlar.  

 

Uykun derin olmasın, tahta kuruları ısırmasın" ifadesini kaç kez duydunuz?

Kafiyenin dile dolanması, gün boyunca evinizin her yanında saklanan, geceleri de kanınızla ziyafet çeken, altı bacaklı minik böcekler olan tahta kurularına karşı duyulan korkuyu azaltmamaktadır. 

Adi tahta kurusu, boyu yarım santimetreden (cm) daha fazla uzamayan, kızıl-kahverengi bir böcektir.  Tahta kuruları, kanınızı emerken akmasını sağlamak için pıhtılaşmayı önleyici bir madde ile birlikte, onlar iş başındayken sizin bunu hissetmenizi engelleyen, anestetik bir madde enjekte ederler. 

Tahta kurularının günümüze kadar insanlara hastalık yaydığı görülmemiştir.  Öte yandan, Batı ülkelerde, öncelikli olarak dış ülkelere olan seyahatlerin artması ve zararlı kontrolü uygulamalarının değişmesi nedeniyle bir yükseliş yaşamaktadır.

Tahta kurusu ısırıklarının tedavisi genellikle kendi başınıza atabileceğiniz adımları içerir, ancak daha ağır vakalarda doktorunuza görünmeniz gerekebilir.
 

 

Nispetiye Caddesi Peker Sokak No:16/1 Levent / İSTANBUL TEL: (0212) 281 21 41

tahtakurusu ilaçlama, tahtakur

ilaçlama

 Proser Haşere Kontrol servisi Levent, Avcılar ve Yeşilköy'den sonra Büyükçekmece- Kumburgaz ofisini açtı Kumburgaz servisimize 0212 8854530 Numaralı telefondan ulaşabilirsiniz
Kumburgaz Ofisimiz ilaçlama hizmetleri yanı sıra Bahçeleriniz için Otomatik sulama hizmetleri de vermektedir