spacer spacer
spacer
x

 

t

 

LEVENT
Nispetiye Cad. Peker Sok. No 16/1  Levent/İstanbul
Tel 0212 2812141

AVCILAR
A.Taner Kışlalı Cad. Fatih Sok 5/1 Avcılar/İstanbul
Tel: 0212 6941743

YEŞİLKÖY
Kale Sok No 15/A Yeşilköy/İST
Tel: 0212 6942315

 

x spacer t
 


Canlı Destek Hattımız online iken ikona tıklayarak iletişime geçebilir offline iken iletişim bilgilerinizi bırakarak mesaj gönderebilirsiniz
 

Kene Hastalıkları
T.C. İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğünce Verilen İlaçlama İzin Belgelerimizle İstanbul genelinde hizmet veriyoruz

 Keneler her bölgede ve her insanda değişik hastalıklar yayabilirler. Avrupa'da kene ısırığından sonra ortaya çıkan hastalıkların başlıcaları FSME ve Borrreliose hastalıklarıdır. Ancak bu demek değildir ki bu hastalıklar sadece Avrupa'da görülür. Ayni şekilde Kirim Kongo hastalığına Avrupa'da ve Balkanlarda'da rastlanmaktadır.

 

Bilinmelidir ki; keneler diğer hayvanların üzerinde tüm dünyayı gezebilmektedirler. su anda bilim adamları halen kene ısırıklarının niçin değişik hastalıklara neden olduklarını bilememektedirler. Sonuç olarak su söylenile bilinir ki; keneler dünyanın her yerinde tehlikeli virüsleri insana veya hayvana aktarmakta sonu ölüme kadar gidebilen kalıcı hastalıklara neden olmaktadırlar.

Ancak 0-6 yas çocuklarında ise kene tarafından aktarılan virüsler çok az etkili olabilmektedir. Almanya Stuttgart'ta bilim adamları tarafından yapılan son araştırmada tütünden elde edilen,  kene ısırığının etkisini azaltacak asi üzerinde büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Her kene hastalığının değişik tedavi metotları mevcuttur.
Ancak en önemli yapılması gereken
 

1. Kenenin hızlı bir şekilde fark edilip bas kısmı içeride kalmayacak şekilde vücuttan çıkarılmasıdır.Vücutta kene ile geçen her saniye hastalık riskinin artması demektir.

2. Kenenin bulunabileceği yeşillik alanlara veya su kenarlarına gidildiği zaman kene ve haşere uzaklaştırıcı spreyler vücuda ve kıyafetlere sıkılmasında fayda vardır.

3. Kene ısırmasından hemen sonra 1-2cm kızarıklık oluştuğu zaman doktora veya hastaneye başvurulması önerilir. Kene hastalıkları için gerekli antibiyotik, hap veya serum tedavisine başlanmalıdır.

s
botom s botom
spacer
s s

PROSER LEVENT :Nispetiye Caddesi Peker Sok No 16/1 Levent /İSTANBUL    
 Tel 0212 2812141  Faks : 0212 4211199

PROSER AVCILAR Ahmet Taner Kışlalı Cad. Fatih Sok. No 5/1 Avcılar/İSTANBUL 
Tel : 0212 6941743 Faks: 0212 4211199

PROSER YEŞİLKÖY  Kale Sok No 15/A Yeşilköy/İSTANBUL
Tel : 0212 6942315 Faks: 0212 4211199

Haşere Türleri -Kemirgen Türleri - Haşereler Üreme Mevsimleri - Haşere İlaçlama- Kemirgen Mücadelesi - Jel İlaçlama-
HACCP Haşere Kontrol - Ticari Hizmetlerimiz -Konut Hizmetlerimiz- Bahçe İlaçlama - Haşere Kontrol Eğitimlerimiz - Firma Profili-Şubelerimiz - İletişim - SIK SORULAN SORULAR - Fare Kontrol İstasyonları - Çevre Sağlığı İlaçları- Ultraviyole Haşere Kovucular - Ücretsiz Keşif Ve Raporlama

s
s     s
s

s

 

 

 

 

 

 

Böcek İlaçlama böcek ilaçlama istanbul ilaçlama profesyonel ilaçlama böcek ilaçlama kene  kene ilaçlama akrep akrep ilaçlama  tahtakurusu
tahtakurusu ilaçlama pire pire ilaçlama bit bit ilaçlama yetkili ilaçlama
ilaçlama kene ilaçlama kene

 Proser Haşere Kontrol servisi Levent, Avcılar ve Yeşilköy'den sonra Büyükçekmece- Kumburgaz ofisini açtı Kumburgaz servisimize 0212 8854530 Numaralı telefondan ulaşabilirsiniz
Kumburgaz Ofisimiz ilaçlama hizmetleri yanı sıra Bahçeleriniz için Otomatik sulama hizmetleri de vermektedir