ilaçlama servisi...

                                          

PROSER HAŞERE KONTROL SERVİSİ

Sağlık Bakanlığı Denetiminde, TSE ve Dünya Standartlarında Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri

GİRİŞ>>>

 

                                         

   
   

sinek kovar bilezik sinek kovucu bilezik

Eleman İş Başvuru

Etiler Nispetiye Caddesi Peker Sokak No:16/1 Levent / İSTANBUL

TEL: (0212) 281 21 41

Formu
Canlı Destek Hattımız online iken ikona tıklayarak iletişime geçebilir offline iken iletişim bilgilerinizi bırakarak mesaj gönderebilirsiniz

 

 

Şehir efsanesi değil, gerçek! İstanbul’un taşı toprağı haşereyle doldu. Binden fazla ilaçlama firması ve belediyenin İstanbul’un yeraltı dünyasında başlattığı 'kimyasal ve biyolojik savaş' sürüyor. Haşere zehirlere karşı bağışıklık sistemini güçlendiren milyonlarca yaratık aramızda yaşamaya devam ediyor.

Biri size yaşadığınız kentin haşerelerin istilasına uğrayacağını, sonra da Ortaçağ salgınlarının başlayacağını söylese inanır mısınız? Hele bu talihsiz kentin İstanbul olduğu söylense; dünyada inanmazdınız herhalde. "Tüm bunlar Ortaçağ'da kaldı. O zaman özellikle kentler çok pisti, su kaynakları kirliydi, haşere ve salgın hastalıklar hızla yayılırdı" diye düşünerek içinizi rahatlatmaya çalışmayın. Bugün İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerdeki manzara Sanayi Devrimi sonrasını andırıyor. Çarpık şekilde gelişen kentlerde doğal denge haşerelerin lehine bozuldu. Zararlı altı bacaklılara gün doğdu. Biyologlar, kentlerde insanla haşereler arasındaki doğal denge sınırlarının aşıldığını haber veriyor.

Haşere avcıları!

Sayıları her geçen gün artan haşerelere karşı başta İstanbul olmak üzere şehir merkezlerinde amansız bir savaş veriliyor. Hem de kimyasal ve biyolojik savaş! Sadece İstanbul'da haşere ile mücadele için kurulmuş binden fazla böcek ilaçlama adıyla çalışan firma var. Bu savaşın biyolojik kanadını İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler, kimyasal kanadını ise böcek ilaçlama servisleri oluşturuyor. New York, Paris, Londra gibi dünya kentlerinde geçerli olan yöntem biyolojik. Ancak bu yöntem İstanbul'da sadece sivrisineklere karşı uygulanıyor. Birkaç profesyonel firma dışında kalan özel firmalar ise inanılmaz kimyasal maddeler kullanıyorlar.

Vatandaşın evindeki haşereyi öldürmek ilaçlama firmaların tercih ettiği kimyasal maddenin marifetine kalmış. Vatandaşın tek isteği; evindeki haşerelerin yok olduğunu görmek. İlaçlama Firmasının bunu nasıl başardığı hiç önemli değil. Eminönü ve Sirkeci'deki dükkânlar kimyasallar konusunda zengin seçenekler sunuyor. Birçok firma tarım ilacı kullanıyor. Bir haşereyi öldürmek için kullanılan kimyasal madde, o ailenin gelecekteki 5–6 kuşağını etkiliyor. Genetik yapısını bozduğu için sakat ve eksik doğumlara yol açıyor.

1997 yılında İngiltere'de bir kadının çocuğu sakat doğunca nedeni araştırılmaya başlanıyor. Araştırma sonunda kadının hamile iken kaldığı otelin ilaçlamasında kullanılan bir kimyasal maddenin aktif maddesine ulaşılıyor. Bu madde çocuğun gelişimini etkilemiş ve sakat doğmasına yol açmış. Kadın beş yıldızlı otelden yüklü miktarda tazminat almıştı.

Parkinson hastalığının en büyük sebeplerinden biri de işte bu yanlış ilaçlar ve ilaçlama yöntemleridir. Üstelik bir dahaki sefere o haşerenin yavrularını aynı ilaçla öldürmek mümkün olmuyor. Çünkü bağışıklık sistemini ona göre geliştiriyor.

Oysa kullanılan bütün ilaçlarınve ilaçlama yöntemlerinin  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) lisanslı ve Sağlık Bakanlığı onaylı olması gerekiyor. Bu standartları gözeten firmaların ilaçlama hizmet bedeli kimyasalcılarla kıyaslandığında ne yazık ki kimyasalcılar tercih ediliyor. Binden fazla ilaçlama firmasının  kaç çeşit kimyasal madde kullandığı, kaç ton kullandığı gibi bilgiler yok. Bergama'da siyanürlü altın aramaya karşı çıkılırken, İstanbul'da evlerimizin içine sıkılan kimyasal maddenin miktarı bile bilinmiyor. Hamam böcekleri o kadar çok kimyasalı yemekten yakında Mimic (Tehlikeli Yaratıklar) filmindeki gibi değişime uğrarsa hiç şaşırmayın.

Kimyasal ilaçlamalar sonucu bir hamam böceği ölmeden önce yumurtalarını sağlıklı bir şekilde bırakmayı başarabilecek belki ama, bir annenin bebeği hamamböceği yavrusu kadar sağlıklı doğamayacak.

 

Dezenfektanlı paspas
 

SORUNLARINIZ

Haşere Türleri

Kemirgen Türleri

Haşereler Üreme Mevsimleri

 

 

 

ÇÖZÜMLERİMİZ

Haşere İlaçlama

Kemirgen Mücadelesi

JEL İLAÇLAMA

HACCP Haşere Kontrol Proğramı

 

HİZMETLERİMİZ

Ticari Hİzmetler

Konut Hizmetleri

Bahçe İlaçlama

Haşere kontrol Eğitimi

 

PROSER

Firma Profili

Şubelerimiz

İletişim

E-MAİL

 

 

ilaçlama

 Proser Haşere Kontrol servisi Levent, Avcılar ve Yeşilköy'den sonra Büyükçekmece- Kumburgaz ofisini açtı Kumburgaz servisimize 0212 8854530 Numaralı telefondan ulaşabilirsiniz
Kumburgaz Ofisimiz ilaçlama hizmetleri yanı sıra Bahçeleriniz için Otomatik sulama hizmetleri de vermektedir

Haşere ilaçlama konusunda, İlaçlama teknikleri, ilaçlama hizmetleri konusunda her türlü bilgiyi bulabileceğiniz blog sitemiz açıldı ilaçlama hakkında her türlü güncel bilgiyi ilaçlama bilgilerini içeren ilaclamaturkiye.com sitemizden takip edebilirsiniz